میوه سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

میوه: سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی توزیع بنزین یورو ۴ در ۴۰ شهر ایران/ کاهش روند بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا ، ابتکار

معاون شرکت حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر اینکه در سال ۹۵، ۱۵ خط تولید خودروی تازه را به علت عدم رعایت استانداردها اجازه شماره‌گذاری ندادیم، گفت: در حال حاضر در ک

توزیع بنزین یورو ۴ در ۴۰ شهر ایران/ کاهش روند بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا ، ابتکار

ابتکار: توزیع بنزین یورو ۴ در ۴۰ شهر ایران/کاهش روند بیماری های ناشی از آلودگی هوا

عبارات مهم : اهواز

معاون شرکت حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر اینکه در سال ۹۵، ۱۵ خط تولید خودروی تازه را به علت عدم رعایت استانداردها اجازه شماره گذاری ندادیم، گفت: در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران موتورسیکلت ها با استاندارد یورو۳ و انژکتوری تولید می شوند همچنین ۹۰۰ هزار خودروی فرسوده را طی سه سال اخیر از رده خارج و با خودروهای استاندارد جایگزین کرده ایم.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در بیستمین همایش روز جهانی آسم که در بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به شعار این روز جهانی (هوای بهتر، تنفس بهتر)گفت: عنوان این روز به معضل جدی جهانی آلودگی هوا اشاره می کند که تبعات گسترده ای مانند زیاد کردن بیماری های تنفسی و قلبی عروقی دارد.

توزیع بنزین یورو ۴ در ۴۰ شهر ایران/ کاهش روند بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا ، ابتکار

وی ضمن تاکید بر رابطه کودکان با محیط طبیعی اظهارکرد: از کارها موثر شرکت حفاظت محیط زیست در این رابطه ایجاد مدارس محیط زیست بوده هست. در حال حاضر ۴۰ مدرسه محیط زیست در کشور عزیزمان ایران داریم که باعث زیاد کردن رابطه کودکان با محیط زیست شده است است.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در کشور عزیزمان ایران در سال ۵۵ نخستین گزارش آلودگی هوا را دکتر تقی ابتکار به دولت وقت ارائه داد،گفت: برنامه جامع کم کردن آلودگی هوا در سال ۷۹ تصویب شد. متاسفانه در سال ۷۴ وقفه ای در این برنامه اتفاق افتاد و ما مجددا از سال ۹۲ پیگیری به این طرح را در اولویت کار خود قرار دادیم.

معاون شرکت حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر اینکه در سال ۹۵، ۱۵ خط تولید خودروی تازه را به علت عدم رعایت استانداردها اجازه شماره‌گذاری ندادیم، گفت: در حال حاضر در ک

ابتکار ضمن اظهار اینکه قرار بود بر اساس برنامه جامع کم کردن آلودگی هوا از سال ۸۴ تا سال ۸۶ استاندارد سوخت به یورو۴ ارتقا یابد،اظهارکرد: متاسفانه در مقطعی به علت تحریم ها اقدام به تولید بنزین به منظورخودکفایی کردند که بنزن زیادی داشت و این میزان در هوای کلانشهرها بالاتر از حد استاندارد بود. از سال ۹۲ مجددا برنامه جامع کم کردن آلودگی هوا را بازبینی کردیم و بر اساس این برنامه توانسته ایم حدود مجازمعاینه فنی را اصلاح کنیم و سن معاینه فنی را از پنج به چهارسال کم کردن دهیم. پالایشگاه ها را به استفاده از سوخت یورو۴ ونیروگاه های کشور را به استفاده از گاز طبیعی ملزم کنیم.

معاون مدیر جمهور با اشاره به اینکه سال ۹۲، ۴۵ درصد از نیروگاه ها مازوت مصرف می کردند تصریح کرد: این میزان در سال ۹۵ به هشت درصد رسید و امیدواریم که در سال ۹۶ به صفر کم کردن پیدا کند.

ابتکار با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۴۰ شهر کشور عزیزمان ایران بنزین یورو۴ توزیع می شود، تصریح کرد: امیدواریم با افتتاح پالایشگاه خلیج فارس توزیع بنزین یورو۴ به تدریج به همه شهرها گسترش پیدا کند. بعد از اجرای برنامه هایی مانند توزیع بنزین یورو۴ و از بین بردن بنزین پتروشیمی، وزارت بهداشت مطالعاتی را انجام داد و مشخص شد که روند بیماری های منتسب به آلودگی هوا رو به کم کردن است.

توزیع بنزین یورو ۴ در ۴۰ شهر ایران/ کاهش روند بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا ، ابتکار

وی با اشاره به شرایط آلودگی هوا در اهواز گفت: به علت شرایط متفاوت مانند عوض کردن اقلیم زیاد کردن وقوع پدیده های گرد و غبار را شاهد هستیم. با پیگیری جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران سال ۲۰۱۵ نخستین قطعنامه شرکت ملل در مورد مقابله با طوفان های گرد و غبار تصویب شد و امسال نخستین اجلاس جهانی شرکت ملل در عنوان مقابله با گرد و غبار در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سوخت مازوت را از دو نیروگاه اصفهان از بین بردن کردیم گفت: در سال ۹۵ در اصفهان ۲۸۷ روز سالم داشتیم، همچنین در سال ۹۵ شیراز هیچ روز ناسالمی نداشت.

معاون شرکت حفاظت محیط زیست ضمن تاکید بر اینکه در سال ۹۵، ۱۵ خط تولید خودروی تازه را به علت عدم رعایت استانداردها اجازه شماره‌گذاری ندادیم، گفت: در حال حاضر در ک

ابتکار با بیان اینکه لایحه هوای پاک را به مجلس نهم فرستادیم ولی جزء اولویت مجلس نبود،اظهارکرد: این لایحه در مجلس دهم آخرین مراحل خود را می گذارند و امیدواریم هفته آینده در مجلس، قانون هوای پاک تصویب شود.

به گفته وی همزمان با کم کردن آلودگی هوا امراض کمتر شده است است.

توزیع بنزین یورو ۴ در ۴۰ شهر ایران/ کاهش روند بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا ، ابتکار

ابتکار با اشاره به اینکه در پایتخت کشور عزیزمان ایران سه میلیون موتورسیکلت داریم،اظهارکرد: از این تعداد دو میلیون موتورسیکلت هنوز کاربراتوری هستند. پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال ۹۲، ۲۰۵ روز هوای سالم و پاک داشت و این عدد در سال ۹۵ به ۲۷۷ روز ارتقا یافت.

معاون مدیر جمهور ضمن اشاره به کمپین سه شنبه های بدون ماشین گفت: امیدواریم قشرهای متفاوت جامعه یک روز در هفته از خودروی شخصی استفاده نکنند.

وی با اشاره به اینکه مسئله مهم اهواز گرد و غباری است که عمدتا از عراق و عربستان سعودی می آید،اظهار کرد: تقریبا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کانون های گرد و غبار، داخلی و بین ۶۰ تا ۷۰ درصد آن خارجی هست. کشور عراق هشت میلیون هکتار کانون گرد و غبار و ناحیه جنوبی خوزستان ۴۰ هزار هکتار کانون فوق بحرانی گرد و غبار دارد.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به احیای تالاب ها در دولت آقای روحانی گفت: دریاچه ارومیه اگر روند خشک شدن را طی می کرد تبدیل به یک کانون ریزگرد جهت ۱۴ میلیون نفر از جمعیت اطراف آن می شد.

وی ضمن اشاره به اینکه در سال ۹۲ ،۹۳ و ۹۴ در فصل گرده افشانی در اهواز با نخستین بارندگی ۱۷، ۱۸ و ۲۶ هزار نفر به بیمارستان مراجعه کردند،اظهارکرد: مطالعات در سال ۹۴ نشان داد که علت مهم گرده افشانی درختی است که شهرداری اهواز از سال ۸۹ در آنجا کاشته است و گرده افشانی آنها مشکلاتی ایجاد می کند.

معاون مدیر جمهور با اشاره به اینکه بعد از انجام مطالعات این درخت ها هرس شده است اند، گفت: امسال تنها ۲۴۰۰ نفر به علت به بیمارستان مراجعه کرده اند. تعداد روزهایی که در اهواز گرد و غبار داشته ایم از سال ۹۲ تا سال ۹۵ زیاد کردن پیدا نکرده هست. در سال ۸۸ بیشترین روز ناسالم را در اهوازداشتیم.

ابتکار در آخر با تاکید بر اینکه برنامه های شرکت حفاظت از محیط زیست باید استمرار داشته باشد، گفت: متاسفانه در سال ۸۴ دولت مستقر این برنامه ها را از اولویت خود خارج کرد.

واژه های کلیدی: اهواز | ایران | بنزین | برنامه | آلودگی هوا | معصومه ابتکار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs