میوه سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

میوه: سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی زنان در پست‌های عالی مدیریتی ناپدید می‌شوند / ابتکار

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور از ارائه کارنامه فصلی به دستگاه‌های متفاوت مبنی بر عملکرد آنان در بهره‌مندی از زنان در پست‌های مدیریتی خبر داد. 

زنان در پست‌های عالی مدیریتی ناپدید می‌شوند / ابتکار

ابتکار: زنان در پست های عالی مدیریتی ناپدید می شوند

عبارات مهم : برنامه

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور از ارائه کارنامه فصلی به دستگاه های متفاوت مبنی بر عملکرد آنان در بهره مندی از زنان در پست های مدیریتی خبر داد.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار که در دومین نشست تخصصی تبادل نظر اطراف برنامه های امور زنان و خانواده در دولت دوازدهم صحبت می کرد با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای مهم دولت توجه به نشاط، عزت نفس و توانمندی نسل جوان خصوصا دختران هست، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با ایجاد خودشکوفایی و زیاد کردن مهارت های زنان و جوانان توانمندی های آنان را زیاد کردن دهیم و نگاه امیدوارانه ای را نسبت به آینده در آنان ایجاد کنیم.

زنان در پست‌های عالی مدیریتی ناپدید می‌شوند / ابتکار

وی با اشاره به اینکه سیاست های دولت و دستگاه های اجرایی در حوزه زنان باید در یک راستا باشند اظهار کرد: برنامه ای که در حال حاضر در دستور کار این نهادها واقع شده است است همان برنامه ششم توسعه است که ماده 101 آن به شکل اختصاصی برنامه های اجرایی در این حوزه را مشمول بر می شود و به زودی در دولت به تصویب خواهد رسید.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به شورای اجتماعی کشور که امروز با حضور روحانی برگزار شده است است ادامه داد: در این جلسه قوه قضاییه طرح ها و برنامه های خود را در خصوص مداخله در اعتیاد و مقابله با آسیب های اجتماعی ارائه کرد. همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در حوزه اعتیاد به بیان راهکارهای خود پرداخت.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور از ارائه کارنامه فصلی به دستگاه‌های متفاوت مبنی بر عملکرد آنان در بهره‌مندی از زنان در پست‌های مدیریتی خبر داد. 

ابتکار با تاکید بر اهمیت نقش شرکت های مردم نهاد جهت پیشبرد و موفقیت در طرح های مقابله با آسیب های اجتماعی اظهار کرد: بررسی ها و گزارش ها نشان می دهند که رشد قابل قبولی در دهه های اخیر در حوزه سمن ها اتفاق افتاده است و می توان از این پتانسیل جهت زیاد کردن امید اجتماعی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه آمار و تصویر درست از واقعیت های اجتماعی با دشواری هایی روبرو هستیم ادامه داد: آمارهای براق در تشخیص روند آسیب های اجتماعی کمک شایانی خواهند کرد با این وجود باید بر روی اخباری که موجب ایجاد ناامیدی و کم کردن نشاط اجتماعی می شوند تمرکز بیشتری داشته باشیم و تلاش کنیم تا با ارائه اخبار توام با امیدواری به سمت اصلاح و تعالی جامعه حرکت کنیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با ابراز امیدواری از انتشار کتب جدیدی که در حوزه اعتیاد به وسیله آموزش و پرورش انتشار یافته اند، اضافه کرد: این شرکت همچنین کتاب های خوبی را در زمینه مهارت های زندگی و انسان و محیط زیست در دستور کار خود قرار داده هست. با این وجود باید با نگاهی کلان به سمت مبارزه با آسیب های اجتماعی حرکت کنیم.

زنان در پست‌های عالی مدیریتی ناپدید می‌شوند / ابتکار

معصومه ابتکار با اشاره به ماده 101 و اهمیت برنامه ریزی در حفظ تعادل جنسیتی در سطح مدیریت های استانی اظهار کرد: باید نگاه متوازنی نسبت به زنان و مردان و وقت های برابر آنان داشت آیا که توسعه بدون حفظ تعادل جنسیتی و وقت های برابر جهت زنان و خانواده ها میسر نخواهد شد. رویکرد گفت وگوی ملی خانواده در تلاش است تا این نگاه را تقویت کند.

وی با بیان اینکه یکی از نقش های معاونت زنان و امور خانواده حمایت از تشکل هاست، گفت: در طرح های ملی به دنبال «توان افزایی» و «هم افزایی» فعالیت تشکل ها در حوزه نشاط اجتماعی، هنر، محیط زیست و … هستیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور از ارائه کارنامه فصلی به دستگاه‌های متفاوت مبنی بر عملکرد آنان در بهره‌مندی از زنان در پست‌های مدیریتی خبر داد. 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اطلس آسیب های اجتماعی که به وسیله وزارت کشور تهیه شده است است ادامه داد: این اطلس با اطلس زنان که به وسیله معاونت امور زنان و خانواده تهیه شده است همپوشانی های زیادی دارد و به نظر می رسد که در برنامه ریزی های استانی نقش مفیدی ایفا خواهد کرد.

ابتکار در خصوص حضور زنان در پست های مدیریتی عالی اظهار کرد: در صورتیکه زنان با گذراندن سلسله مراتب اداری که به وسیله شورای عالی اداری آینده نگری شده است است به پست های مدیریتی اوج دست پیدا کنند، دستاوردی که از این طریق جهت آنان ایجاد خواهد شد از حضور یک وزیر زن در کابینه نیز زیاد خواهد بود. با طی این مسیر به شکل آهسته و پیوسته کشور نیز به مرحله ای خواهد رسید که به شکل گسترده از حضور زنان بهره مند شود.

زنان در پست‌های عالی مدیریتی ناپدید می‌شوند / ابتکار

وی با انتقاد از تحلیل های آماری که به وسیله بعضی از دستگاه های کشور ارائه شده است و ادعا می کند که از 30 درصد زنان در پست های اجرایی خود استفاده کرده اند افزود: نباید فراموش کرد که این مصوبه مشمول بر بهره مندی از زنان تنها در مدیریت اجرایی و میانی نیست بلکه باید از آنان در تصمیم سازی و مدیریت عالی نیز استفاده شود. این در حالیست که شاهدیم که زنان در پست های عالی مدیریتی تقریبا ناپدید می شوند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به طرح تاب آوری اجتماعی که در شورای اجتماعی کشور توجه خاص ای به آن شده است است اظهار کرد: در حال حاضر با این میزان از آسیب های اجتماعی که گریبان گیر کشور است باید جامعه را با روش های علمی به سمت آشنایی آسیب ها سوق دهیم و به زیاد کردن توان و خودباوری شهروندان کمک کنیم.

ابتکار با اشاره به اینکه بخشی از فعالیت ها باید بر روی اصلاح قوانین متمرکز باشند اظهار کرد: در خصوص اصلاح قوانین نیز با جدیت با مجلس و قوه قضاییه در حال تبادل نظر هستیم، آیا که در کنار نقش بازدارندگی قانون اثرات فرهنگی نیز به دنبال اجرای قوانین در جامعه ایجاد خواهد شد. بنابراین زمانی که قانون نگاهی غیرعادلانه نسبت به زنان داشته باشد باید همگام با آموزه های دینی نسبت به اصلاح آنان اقدام کنیم. همچنین مداخلات دستگاه های نظارتی باید به گونه ای باشد تا جوانان با ارتکاب کوچکترین خطاها برچسب نخورند و باید نسبت به آنان با صبر و حوصله بیشتری برخورد کنیم.

واژه های کلیدی: برنامه | خانواده | برنامه ریزی | معصومه ابتکار | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs