میوه سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

میوه: سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تخم‌مرغ قطعا ارزان‌تر می‌شود

رئیس اتاق اصناف کشور اعتقاد است: گرانی تخم‌مرغ یک اتفاق است که نباید آن را به تمام بخش‌ها تعمیم داد و اکنون هم قیمت این محصول تعدیل شده است و قطعا در روزهای آین

تخم‌مرغ قطعا ارزان‌تر می‌شود

تخم مرغ قطعا ارزان تر می شود

عبارات مهم : بازار

رئیس اتاق اصناف کشور اعتقاد است: گرانی تخم مرغ یک اتفاق است که نباید آن را به تمام بخش ها تعمیم داد و اکنون هم قیمت این محصول تعدیل شده است و قطعا در روزهای آینده مناسب تر هم خواهد شد.

علی فاضلی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که در هفته های گذشته با توجه به شرایط پیش آمده چه اقداماتی جهت کنترل بازار اقلام مهم از جمله تخم مرغ صورت گرفته است؟ اظهار کرد: نمی توان این گونه گفت که در این مدت دستورالعمل خاصی صادر شده است باشد. البته اوضاع محصولی مانند تخم مرغ را نباید به تمام کالاها تعمیم داد.

تخم‌مرغ قطعا ارزان‌تر می‌شود

وی افزود: به تخم مرغ به عنوان یک اتفاق نگاه کنید. به هر حال سایر اقلام مصرفی چنین وضعیتی نداشته اند.

رئیس اتاق اصناف گفت: زیاد کردن قیمت تخم مرغ ناشی از یک اتفاق پیش پا افتاده است که ممکن است در هر کشوری رخ دهد. من نمی خواهم آماری ارائه کنم، آیا که ارائه این آمار با وزارت جهاد کشاورزی هست. ولی می توان از این وزارتخانه پرسش کرد که در آن واحد چند میلیون مرغ بر اثر بیماری آنفلوآنزای طیور از بین رفته اند؟

رئیس اتاق اصناف کشور اعتقاد است: گرانی تخم‌مرغ یک اتفاق است که نباید آن را به تمام بخش‌ها تعمیم داد و اکنون هم قیمت این محصول تعدیل شده است و قطعا در روزهای آین

فاضلی اظهار کرد: اصلا می توان پرسید که آیا واردات این محصول به موقع انجام نشد. من نباید به این سوالات پاسخ دهم ولی به هر حال عنوان تخم مرغ هر چه بود آخر یافته و اکنون تا حدی قیمت این محصول تعدیل شده است است و قطعا در روزهای آینده قیمت آن مناسب تر هم خواهد شد.

به گزارش ایسنا، درپی شیوع بیماری آنفلوآنزی پرندگان در واحدهای مرغ تخم گذار، ۱۴ میلیون قطعه مرغ تخم گذار از رده تولید و تخم گذاری خارج شد که باعث کم کردن عرضه تخم مرغ و به تبع آن زیاد کردن قیمت در بازار شد؛ لذا واردات تخم مرغ شروع شد و همچنان هم ادامه دارد تا بازار مصرف تنظیم شود.

در حال حاضر نیز قیمت هر شانه تخم مرغ مقداری کم کردن یافته و به طور میانگین در سطح شهر شانه ای ۱۵ هزار و دانه ای ۵۰۰ تومان فروخته می شود که با قیمت مصوب ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان جهت هر شانه و ۴۰۰ تومان جهت هر دانه هنوز فاصله دارد.

تخم‌مرغ قطعا ارزان‌تر می‌شود

واژه های کلیدی: بازار | محصول | واردات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs