میوه سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

میوه: سلطنت پادشاه الیزابت اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تعویض سینمایی فرخ‌نژاد با عطاران

پس از فروش‌های خوب فیلم‌های اکران نوروزی بویژه گشت 2 و خوب بد جلف که رکوردهای فروش را جابه‌جا کردند و فیلم اولی تا اینجا پرفروش‌ترین فیلم سینمای کشور عزیزمان ای

تعویض سینمایی فرخ‌نژاد با عطاران

تعویض سینمایی فرخ نژاد با عطاران

عبارات مهم : سینما

پس از فروش های خوب فیلم های اکران نوروزی بویژه گشت 2 و خوب بد جلف که رکوردهای فروش را جابه جا کردند و فیلم اولی تا اینجا پرفروش ترین فیلم سینمای کشور عزیزمان ایران هم لقب گرفته، حالا به نظر می رسد نوبت به رضا عطاران و دومین قسمت فیلم پرفروش نهنگ عنبر رسیده که پرچم فروش و جذب مخاطب را از حمید فرخ نژاد و همراهانش در گشت 2 تحویل بگیرد و میزبانی از تماشاگرانی پرتعداد را ادامه دهد.

بجز «نهنگ عنبر2: سلکشن رویا»، سه فیلم دیگر «برادرم خسرو»، «آشوب» و «ویلایی ها» هم از روز گذشته اکران خود را در قالب اکران دوم نوروزی در سینماهای کشور شروع کردند و باعث تغییرچهره اساسی اکران سینما در فصل بهار شدند.

تعویض سینمایی فرخ‌نژاد با عطاران

بازگشت مرد پرفروش در 49 سالگی

یکی از فیلم های عطاران که وقت اکران با فروش خوبی روبه رو شد و از پرفروش ترین و پربیننده ترین فیلم های سینمای ما در چند سال گذشته محسوب می شود، «نهنگ عنبر» هست. حالا دو سال بعد از اکران این فیلم، سامان مقدم، کارگردان آن تصمیم گرفته، قسمت دوم آن را بسازد و از علاقه مردم به فیلم اول بهره ببرد. قصه نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا در همان دهه 60 و در وقت فیلم اول می گذرد و بیننده بخش های دیگری از قصه ارژنگ (رضا عطاران) و رویا (مهناز افشار) را می بیند. ویشکا آسایش، حسام نواب صفوی، امیرحسین آرمان، سیروس گرجستانی، رضا ناجی، علی قربان زاده، کتایون امیر ابراهیمی، محسن قاضی مرادی، اسدالله یکتا و احمدرضا اسعدی از دیگر بازیگران این فیلم کمدی هستند. همه چیز حکایت از فروش خوب نهنگ عنبر 2 دارد و آینده نگری می شود رضا عطاران که بتازگی همراه حمید فرخ نژاد در فیلمی در تایلند همبازی بود، پرچم فروش و گیشه سینما را از همکارش تحویل بگیرد. فقط تماشاگران امیدوارند این کنجکاوی و اشتیاق مثل گشت 2 نباشد و آنها از دیدن قسمت دوم فیلم، دست کم به اندازه قسمت اول لذت ببرند و سرخورده نشوند. توصیه دیگر این که روز گذشته تولد 49 سالگی رضا عطاران بود و عوامل نهنگ عنبر2 در اکران خاص فیلم که شامگاه سه شنبه در پردیس کوروش برگزار شد، این مناسبت را با حضور او مراسم خوش حالی گرفتند.

برادری شهاب حسینی و ناصر هاشمی

پس از فروش‌های خوب فیلم‌های اکران نوروزی بویژه گشت 2 و خوب بد جلف که رکوردهای فروش را جابه‌جا کردند و فیلم اولی تا اینجا پرفروش‌ترین فیلم سینمای کشور عزیزمان ای

«برادرم خسرو» نخستین ساخته احسان بیگلری، فیلمنامه نویس و کارگردان جوان سینماست. ولی فیلم، خامی بعضی فیلم های اول فیلمسازان را ندارد و اثری پخته، جالب و تماشایی هست. متاسفانه فیلم باوجود سپری شدن دو سال از وقت ساخت و نمایش در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، تا الان وقت اکران پیدا نکرد و تازه به نمایش عمومی درآمد. با این حال این تاخیر در اکران، باعث کاستن جذابیت آن نشده و همچنان می توان به تماشای آن نشست. فیلم یک اثر روان شناسانه قدرتمند است و قصه ناسازگاری دو برادر را روایت می کند؛ دوبرادری که نقششان را شهاب حسینی و ناصر هاشمی بازی می کنند. شهاب حسینی در این فیلم نقش فردی را بازی می کند که از اختلال روانی زحمت می برد و ناچار است مدتی را در منزل برادرش که دندانپزشک هست، سر کند. هنگامه قاضیانی و بیتا فرهی دیگر نقش های مهم برادرم خسرو را بازی می کنند.

غوغای ستارگان!

فیلم «آشوب» تازه ترین ساخته کاظم راست گفتار، پر از اشخاص نام آشنای بازیگری است و به جز کوروش تهامی که نقش مهم آن را بازی می کند، بازیگران دیگری چون آتیلا پسیانی، یکتا ناصر، شهره لرستانی، فرهاد آییش، همایون ارشادی، امیرحسین صدیق، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، ارژنگ امیرفضلی، نادر سلیمانی، رامین ناصرنصیر، نیما فلاح، فخرالدین صدیق شریف، داریوش کاردان، رضا فیاضی، سعید امیرسلیمانی، رضا بنفشه خواه، آشا محرابی، لیلا اوتادی، میرطاهر مظلومی و غلامحسین لطفی در آن حضور دارند.

آشوب ما را به سال های دور می برد و قصه جوانی هنرمند را به تصویر می کشد که با هنر راه به جایی نمی برد و ناچار می شود مسیرهای دیگری را جهت پیشرفت در زندگی گزینش کند. صورت پردازی متفاوت بازیگران از نکات قابل اشاره فیلم است و بویژه تهامی را با چندینه صورت متفاوت در این اثر می بینیم. کاظم راست گفتار، کارگردان این فیلم، پیش از این فیلم هایی چون چک، نقاب و عروس خوش قدم را ساخته بود.

تعویض سینمایی فرخ‌نژاد با عطاران

یک فیلم دفاع مقدسی خوش ساخت و تاثیرگذار

فیلم «ویلایی ها» نخستین ساخته منیر قیدی در جشنواره سال گذشته فیلم فجر با تحسین مخاطبان مواجه شد. بااهمیت ترین توصیه فیلم، نگاه و زاویه تازه آن بود که تا به حال کمتر در سینمای ما نمونه آن وجود داشت. قیدی، سراغ موضوعی واقعی رفت و ماجرای زنان پشت جبهه را روایت کرد، کسانی که در نزدیکی جبهه و جنگ، چشم انتظار بازگشت همسران رزمنده و پدران فرزندانشان هستند. انتظاری که طاقت فرسا و کشنده است و بسیار ممکن و محتمل است هر خداحافظی بعد از هر بار مرخصی و استراحت، وداعی همیشگی باشد.

پس از فروش‌های خوب فیلم‌های اکران نوروزی بویژه گشت 2 و خوب بد جلف که رکوردهای فروش را جابه‌جا کردند و فیلم اولی تا اینجا پرفروش‌ترین فیلم سینمای کشور عزیزمان ای

نام ویلایی ها اشاره به منزل های سازمانی در شهر اندیمشک و در وقت جنگ دارد که محل زندگی فرماندهان جنگ و خانواده های آنها بود.

پریناز ایزدیار، طناز طباطبایی، آناهیتا افشار، صابر ابر، گیتی قاسمی، علی شادمان و ثریا قاسمی از بازیگران ویلایی ها هستند. ثریا قاسمی جهت بازی خوبش در این فیلم، گروه تحریریه سایت بلورین نقش مکمل زن را در جشنواره سال گذشته فیلم فجر به دست آورد. منیر قیدی هم برنده جایزه استعداد درخشان عالی ترین فیلم اولی شد و محمد قاسمی هم جهت این فیلم، گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین جلوه های خاص بصری را کسب کرد.

تعویض سینمایی فرخ‌نژاد با عطاران

امیدواری به ادامه حمایت رسانه ملی

سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت وگو با جام جم نسبت به موفقیت این چهار فیلم تازه در اکران ابراز امیدواری کرد و گفت: من به رونق گیشه امیدوارم، ولی این امیدواری و خوشبینی در گرو تبلیغات مناسب خود این فیلم ها و ظرفیت خوبی است که خود فیلم ها دارند. ضمن این که باید به حمایت رسانه ملی هم در این زمینه اشاره کرد که بویژه از ابتدای امسال شکل پررنگ تری گرفت و امیدواریم این حمایت از سینما و فیلم های اکران در ماه مبارک رمضان هم که پیش رو داریم ادامه داشته باشد. غلامرضا فرجی درپاسخ به این پرسش که آیا پاداش و امتیاز خاص ای جهت فیلم های پرفروش وجود دارد و امکان دارد که فیلمی بیش از ده هفته بر پرده سینماها باقی بماند، نیز توضیح داد: بنا به شرایطی که مورد تائید تهیه کننده ها، سینماداران، کانون کارگردانان و همه صنوف سینمایی است و در آیین شورای صنفی نمایش آمده، سقف وقت اکران هر فیلمی با هر ظرفیت و میزان فروشی، ده هفته هست. ولی سینماها این اختیار را دارند که با اخذ حواله شورای صنفی نمایش در سئانس های فوق العاده خود، فیلم های پرفروش و پرمخاطب نوبت قبلی اکران را به نمایش بگذارند.

اخبار فرهنگی – جام جم

واژه های کلیدی: سینما | نمایش | پرفروش | سینمای | سینمایی | بازیگران | روز گذشته | ثریا قاسمی | رضا عطاران | سینماهای کشور | پرفروش ترین فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs